Aktualności

Drzwi otwarte

13.12.2018r. o godzinie 16.30 w Zespole Szkół w Cybince odbędą się comiesięczne spotkania z nauczycielami. serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.

Mikołajki 2018

Mikołaj odwiedził uczniów w Zespole Szkół w Cybince! 

Pokaz mody patriotycznej

21 listopada uczniowie klas I-III  przeistoczyli się w modeli, podczas Dnia Mody Patriotycznej.

Pokazem mody godnie zakończyliśmy udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Wszyscy podeszli do wyzwania nader poważnie, a efekty pokazu można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Targi Edukacji i Pracy w Collegium Polonicum w Słubicach

29 listopada uczniowie klas 8 oraz III gimnazjum wzięli udział w Targach Edukacji i Pracy w Collegium Polonicum w Słubicach. 

 

Bal u Królowej Śniegu

Fotorelacja z Balu u Królowej Śniegu, czyli Wielka Szkolna Impreza z Teatrem Idy Ochockiej. W balu wzięły udział klasy 1-3 oraz 4. 
 

Dzień Misia 2018

„Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”, pod takim hasłem odbyły się 26 listopada 2018r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia.
 
W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. W czasie lekcji była czytana lektura „Pamiętnik Czarnego Noska”, pracowaliśmy w grupach nad portretami misi, odkodowaliśmy misia z czerwoną kokardkę, uczyliśmy się piosenek i rymowanek o misiu, poznaliśmy historię „teddiego” a na koniec kosztowaliśmy miód i herbatniki, jak na misiowych fanów przystało. 

 
 

Od grosika do złotówki

Od grudnia 2018r klasy 2 SP będą brać udział w projekcie „Od grosika do złotówki”.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu:

  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Zapytanie ofertowe

zapytanie ofertowe dostawa mięsa, produktów mięsnych i wędlin

Załącznik nr 1formularz cenowy mięso produkty mięsne i wędliny

Załącznik nr 2 – oświadczenie Dostawcy

Załącznik nr 3 Umowa Wzór

Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 2 – oświadczenie Dostawcy

Załącznik nr 3 Umowa Wzór

zapytanie ofertowe dostawa mrożonek warzywno – owocowych i lodów

załącznik nr 1 formularz cenowy mrożonki warzywno owocowe i lody

Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 2 – oświadczenie Dostawcy

Załącznik nr 3 Umowa Wzór

zapytanie ofertowe dostawa owoców, warzyw i jaj

załacznik nr 1 formularz cenowy owoce warzywa i jaja

ZApytanie ofertowe

Załącznik nr 3 Umowa Wzór

zapytanie ofertowe dostawa pieczywa

załącznik nr 1 formularz cenowy pieczywo

Załącznik nr 2 – oświadczenie Dostawcy

zapytanie ofertowe

Załącznik nr 3 Umowa Wzór

zapytanie ofertowe dostawa produktów mleczarskich

Załacznik nr 1 formularz cenowy produkty mleczarskie

Załącznik nr 2 – oświadczenie Dostawcy

Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 2 – oświadczenie Dostawcy

Załącznik nr 3 Umowa Wzór

zapytanie ofetowe dostawa różnych produktów spożywczych

załącznik nr 1 formularz cenowy różne produkty spożywcze

Zapytanie ofertowe

załacznik nr 1 formularz cenowy ryby i przetwory rybne

Załącznik nr 2 – oświadczenie Dostawcy

Załącznik nr 3 Umowa Wzór

zapytanie ofertowe dostawa ryb i przetworów rybnych

Obuwie zmienne

Informujemy, że od dnia 03.12.2018r.(poniedziałek) w budynku Zespołu Szkół w Cybince przy ulicy Szkolnej 15 wprowadzony zostaje obowiązek zmiany obuwia. Ze względu na okres grzewczy oraz komfort uczniów prosimy o zmianę obuwie, w czasie przebywanie na terenie budynku.

Mikołajki

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

29 lat temu – 20 listopada 1989 r.  

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych

uchwaliło najważniejszy dokument dla dzieci
 – Konwencję o Prawach Dziecka.

Szkoła roku

Prosimy o oddanie głosu, na naszą szkołę w plebiscycie Szkoła Roku.

Głosownie trwa tylko do piątku tj. 23.11.2018r-liczymy na Państwa wsparcie. 

Drodzy Rodzice/Opiekunowie w dniu dzisiejszym tj. 16.11.2018r. uczniowie otrzymają do podpisania zgody na udział, w programie Zdrowy Ząbek( w ramach realizacji gabinetu stomatologicznego w naszej szkole) -prosimy o wypełnienie i przyniesienie ich w poniedziałek (19.11.2018r.)

Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

W dniu 09.11.2018r. w Zespole szkół w Cybince odbyły się uroczystości 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej przygotowali uroczysty apel. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wzięli udział w akcji „Hymn dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 został uroczyście odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Poniżej zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=BfUqMbMYD78&fbclid=IwAR2oUjncQ-8nBanqA3vayEvpW7NL1XdH6n7XGpFmCkCFOI4mfmiuKWG7SSs&app=desktop

 

 

Konkurs „Wesołe dynie”

Konkurs rodzinny „Wesołe dynie” został zorganizowany dla uczniów klas I-III. W konkursie wzięły udział 72 osoby. Wszystkie dynie były piękne. Jury, którymi byli wszyscy uczniowie klas I-III wybrało 4 laureatów: 2c- Hania Przepióra, 1a- Adaś Orzeszko, 1a- Roksanka Górska oraz z kl.1b- Julia Sadowska. Za liczenie głosów odpowiedzialna była najstarsza klasa 3a, uczniowie chętnie zabrali się za liczenie głosów pod czujnym okiem pani Ewy Jasińskiej. 

Podsumowanie konkursu „Ulubione miejsce w mojej małej ojczyźnie”

Konkurs zorganizowany został w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” i był przeznaczony dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Cybince.

Konkurs historyczny „Od niepodległości do wolności”

Konkurs historyczny „Od niepodległości do wolności”

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Dyrekcja Szkoły Podstawowej i radni rady Miejskiej w Cybince zorganizowali dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum konkurs historyczny „ Od niepodległości do wolności”. Zakres tematyczny konkursu obejmował wydarzenia ostatnich stu lat i składał się z dwóch części : testu wiedzy i projektu edukacyjnego „Wielcy Polacy na przestrzeni ostatnich stu lat”. Konkurs odbył się 8 października 2018 r. W konkursie wiedzy wzięło udział 25 uczniów. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące warunków odzyskania niepodległości, walki o granice wolnej Polski, problemów gospodarczych i politycznych II RP, wydarzeń II wojny światowej, czasów komunistycznych i współczesnej historii Polski.

Dyżur opiekuńczy

W dniu 02.11.2018r. w godzinach od 8.00 do 12.00 w szkole odbędą się dyżury opiekuńcze. W tym dniu nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu nie będzie dowozów autobusami. 

 


Szkoła na medal-plebiscyt

Ogromnym wyróżnieniem jest nominacja do plebiscytu „Gazety Lubuskie Szkoła na medal”. Prosimy o głosy na naszą szkołę wysyłając smsa na numer 72355 o treści :
ZGS.77
Prosimy o głos. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie www.gazetalubuska.pl

Wolontariat

Opłaty za obiady

 

Wysokość opłat za obiady w październiku wynosi : 57,50 zł

Wpłaty proszę dokonywać na nr konta:

84 8371 1022 5500 4415 2000 0070

Szkolny Klub Gier Planszowych

 

Szanowni Państwo, jeśli posiadacie w domu gry planszowe, które leżą zapomniane i nieużywane, a mogłyby zostać wykorzystane przez dzieci w wieku 10 – 15 lat przekażcie je NAM! Szkolnemu Klubowi Gier Planszowych. Celem tej inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do spędzania wolnego czasu przy tej formie rozrywki. Jak wiadomo gry planszowe stanowią nie tylko doskonałą zabawę, są również znakomitą okazją do rozwijania myślenia, wyobraźni oraz kształtują charakter dziecka. Uczą panowania nad sobą, niezrażania się przejściowymi niepowodzeniami i szukaniem sposobu na pokonywanie trudności. Gry planszowe zapewniają odpowiednią dozę intelektualnej rozrywki, połączoną z niemałą dawką śmiechu i przyjemności.

Hasło przewodnie : Wyłącz smartfona, włącz myślenie!

 

Z gór dziękuję za odzew – opiekun Klubu Alicja Brzozowska.

Piękna nasza Polska cała

W ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”, do którego przystąpiła nasza szkoła, wszyscy uczniowie z klas 1-3 wzięli udział 5 października, w akcji sadzenia „drzewek pamięci”,  na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pogoda i humory dopisywały 🙂 

 

Pasowanie pierwszoklasistów

28 września w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania tegorocznych pierwszoklasistów.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klas 1a i 1b zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.