Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Tym razem zakończenie wyjątkowo uroczyste, ponieważ Zespół Szkół w Cybince odwiedzili tego dnia wyjątkowi goście – Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak,  Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa oraz Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk, a także Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji – Magdalena Machowska, Dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego – Waldemar Gratka, Przewodnicząca Rady – Anna Śliwińska, Sekretarz Gminy – Sebastian Łukaszewicz, Skarbnik Gminy – Agnieszka Skiba, Dyrektorzy, Kierownicy jednostek organizacyjnych, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Zakończenie roku szkolnego

124 tysiące młodych Lubuszan mogą odpocząć po miesiącach nauki. Wojewódzkie uroczystości kończące rok szkolny odbyły się w Cybince. Nasi reporterzy sprawdzali też, jak wyglądało rozdanie świadectw w Gorzowie. cały materiał: http://gorzow.tvp.pl/37764280/rozpoczely-sie-wakacje-jaki-byl-rok-szkolny-20172018

Geplaatst door TVP3 Gorzów Wielkopolski op Vrijdag 22 juni 2018

 

Zebranie z rodzicami dzieci przyjętych do klasy I SP

27 czerwca 2018 r. o godzinie 16.30 w budynku Nowej Szkoły odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Cybince. Zapraszamy! 

 

Wycieczka do Berlińskiego ZOO – klasa IIID

Pogadanka Bezpieczne Wakacje

Rozkład jazdy autobusów – 22 czerwca – zakończenie roku szkolnego

Plik do pobrania:

Rozkład jazdy autobusów szkolnych w dniu 22 czerwca 2018 r

Odjazdy – 18.06, 20.06 i 21.06

Zmiany odjazdów autobusów:
Poniedziałek 18.06.2018r, Środa 20.06.2018r,; Czwartek 21.06.2018r.-odbęda się tylko pierwsze kursy wg. harmonogramu:
12.35-Sądów, Radzików
12.35-Bieganów, Rybojedzko
12.35-Białków, Krzesin
13.25-Drzeniów
13.25-Maczków, Urad

We wtorek tj. 19.06.2018r.
Drugie kursy odbędą się wg. harmonogramu:
14.15-Sądów, Radzików
14.15-Drzeniów
14.15-Białków, Krzesin
14.45-Bieganów, Rybojedzko
14.45-Urad, Maczków.

Harmonogram odjazdów na piątek 22.06.2018r. opublikujemy wpóźniejszym terminie.

 

Wycieczka pełna wrażeń!

24 maja 2018 roku 30 uczniów z klas piątych i szóstych naszej szkoły pod opieką pani Anetty Juniewicz i pani Marty Nowickiej uczestniczyło w wycieczce do Teatru Wielkiego w Poznaniu. 
Ubrani na galowa nasi podopieczni z podziwem oglądali budynek Teatru Wielkiego jak i jego wnętrze. Zachwyt wzbudził w nich kryształowy, olbrzymi żyrandol, aksamitne zasłony ze złoceniami oraz herb miasta Poznań. Gdy rozpoczął się balet „Romeo i Julia” wszyscy zamarliśmy z podziwu i jednocześnie przenieśliśmy się w przecudowny świat baśni. Aktorzy tańcząc unosili się nad sceną, grająca na żywo orkiestra Teatru Wielkiego nadawała powagi, a nas ze świata fantazji budziły przerwy między aktami. 
Głodni, lecz pełni wrażeń, wyjechaliśmy z Poznania i w Komornikach zjedliśmy ulubiony obiad. 
Szczęśliwi, z „workiem” przeżyć wróciliśmy do domów. 

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia dla Naszych Wychowanków od Dyrekcji oraz Pracowników Zespołu Szkół w Cybince

Lubuski Turniej Debat Oksfordzkich

Dnia 24 maja 2018 r.  na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się Lubuski Turniej Debat Oksfordzkich. Finałowy turniej poprzedzony był ponad miesięcznym przygotowaniem młodzieży do prowadzenia debat i wiedzy na temat Unii Europejskiej. Organizatorem wydarzenia był Punkt Informacyjny UE w Zielonej Górze i Instytut Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Konkurs pt. „Laurka dla Mamy”

Nauczyciele szkolnej świetlicy zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III SP, pt. „Laurka dla Mamy”.

Na konkurs zgłoszono 43 prace.  Wszystkie laurki były piękne, pomysłowe i niezwykle starannie wykonane. Nic więc dziwnego, że jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W dniu 10 kwietnia 2018 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słubickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych organizowane przez SOSIR Słubice w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018 r.

Trójbój i Czwórbój – Szkoła Podstawowa

W dniu 15 maja 2018 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słubickiego w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych organizowane przez SOSIR Słubice w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018r.

Lekka Atletyka – Gimnazjum

W dniu 10 maja 2018 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Słubickiego w  Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych organizowane przez SOSIR Słubice w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018r.

Lekka Atletyka – Szkoła Podstawowa

W dniu 11 maja 2018 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Słubickiego w  Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych organizowane przez SOSIR Słubice w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018r.

Plan lekcji na 16.05.2018

Uwaga ważne!!! Poniżej umieszczamy plan lekcji dla klas Zespołu Szkół w Cybince na 16.05.2018r.

Plan klas I-III SP bez zmian.

 

 

Odjazdy II kursów autobusów 15.05.2018 r.

 

Uwaga !!!!! W dniu jutrzejszym tj. 15.05.2018r odjazdy II kursów autobusów według poniższego rozkładu:
II kurs:
Sądów, Radzików-14.15
Bieganów, Rybojedzko-14.45
Białków, Krzesin-14.15
Drzeniów-14.15
Maczków, Urad-14.45
Odjazdy I kursów nie ulegają zmianie.

 

Przerwa na czytanie 2018

Przerwa na czytanie

    11 maja w naszej szkole odbyła się pod patronatem ODN Zielona Góra akcja „Przerwa na czytanie”. Tego dnia uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i czytali je na pierwszej i drugiej przerwie. Celem akcji było zachęcenie młodzieży do sięgnięcia po książkę  i pokazanie, że czytanie jest atrakcyjnym sposobem spędzenia czasu. Zainteresowanie  było bardzo duże. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjaliści chętnie przynieśli książki i czytali je w wyznaczonym czasie. Warto dodać również, że uczeń czytający książkę na przerwie nie jest wcale rzadkim widokiem w naszej szkole.

Dzień Zwycięstwa 2018

   8 maja w MGOK odbyła się uroczystość poświęcona 73 rocznicy  zakończenia  II wojny światowej. Uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć film „Niezwyciężeni” przedstawiający zarys historii naszego kraju od wybuchu II wojny światowej do początku lat dziewięćdziesiątych. Szczególne wrażenie zrobiła na obecnych opowieść pani Jadwigi Cierach, która podzieliła się z uczniami swoimi wspomnieniami z okresu II wojny oraz zsyłki wraz z rodziną do Kazachstanu.

Spotkanie z Policjantami

„Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich” to temat spotkania funkcjonariuszy Policji z uczniami klas I-III, które miało miejsce w naszej szkole dnia 9 maja br.

Ponieważ świadomość odpowiedzialności za niewłaściwe postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami, celem naszej pogadanki było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. 

Polska – Moja Ojczyzna

Konkurs „POLSKA-MOJA OJCZYZNA” został zorganizowany dla uczniów klas I –III SP w Cybince, przez wychowawców świetlicy szkolnej dnia 27 kwietnia br.  

Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie i rozwijanie wiedzy  o Polsce.

W konkursie, który miał postać testu, udział wzięło 14 uczniów.

Dzień Ziemi 2018

Konkurs dla uczniów klas I – III SP z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, zorganizowany został przez wychowawców świetlicy szkolnej dnia 12 kwietnia  br.

W konkursie udział wzięło łącznie 27 uczniów.

WSPOMINAMY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

   W miesiącu kwietniu, w naszej szkole, na lekcjach religii wspominaliśmy Wielkiego Polaka świętego Jana Pawła II.

   Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z historią życia świętego Karola Wojtyły, z książki, z serii Święci Uśmiechnięci autorstwa Elizy Piotrowskiej. Oglądnęli albumy o świętym Janie Pawle II, przygotowane przez starszych kolegów.

Zebranie z Rodzicami

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów na zebrania z nauczycielami w dniu 17.05.2018 r. wg harmonogramu: 

gimnazjum – godz. 16:00 

szkoła podstawowa – godz. 17:00

Konkurs historyczny „W drodze do niepodległości”

Dla „Niepodległej”

          Dnia 16 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny „ W drodze do niepodległości”.   Był on poświęcony burzliwym wydarzeniom z dziejów państwa polskiego od okresu rozbiorów poprzez powstania narodowe aż do 1918 r. Konkurs został przygotowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjum. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematyką konkursu, gdyż do rywalizacji o tytuł najlepszego historyka w szkole zgłosiło się 45 uczniów, 17 ze szkoły podstawowej i 28 z gimnazjum.

Wojewódzki finał Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Paweł Cieślak, Alicja Głowacka, Julia Cholewa oraz Amelia Pach wzięli udział w Finale Wojewódzkim XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, zorganizowanym i przeprowadzonym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Dzień Ziemi

Dnia 24.04.2018 uczniowie klas pierwszych brali udział w konkursach z okazji Dnia Ziemi. 

Daję przykład – badam się!

Nasi uczniowie Zuzanna Tomaszewska i Kacper Szostak zostali laureatami konkursu organizowanego przez Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ. 

Konkursy językowe dla uczniów klas 1-7 oraz II-III Gimnazjum

Uwaga, konkurs! Poniżej znajdują się regulaminy szkolnych konkursów językowych – z języka niemieckiego oraz angielskiego. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią oraz do udziału w konkursach! 

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ZGODA RODZICÓW kONKURS

Egzaminy gimnazjalne – odjazdy autobusów

W dniach od 18 do 20 kwietnia odbywać się będzie egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III Gimnazjum Publicznego im. UNICEF w Cybince. W tych dniach pozostali uczniowie mają wole od zajęć dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczych. Przyjazdy do szkoły odbywać się będą tak jak zawsze, natomiast rozkład odjazdów umieszczamy poniżej.

 

Wyprzedaż garażowa

Zapraszamy do udziału w wyprzedaży garażowej!