Aktualności

14 października 2019 r.

Informujemy, że dzień 14 października 2019 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Drzwi Otwarte

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 10 października 2019 r. o godzinie 16.00

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie’ jest ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo, organizowaną co roku pod patronatem Pary Prezydenckiej. Akcja ta została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w roku 2012. 

Hala sportowa

Ruszyły popołudniowe zajęcia na Hali Sportowej. Poniżej więcej informacji. Zapraszamy

Obiady

Informujemy, że od poniedziałku 09 września 2019 r. rusza stołówka szkolna. Osoby zainteresowane, które jeszcze nie podpisały umowy na obiady, serdecznie zapraszamy do sekretariatu szkolnego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek, 2 września w całej Polsce dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny 2019/2020. Także w naszej placówce, po porannej mszy, uczniowie , ich rodzice i nauczyciele tłumnie pojawili się na inauguracyjnym apelu.

Zebrania z rodzicami

W dniu 10 września 2019 r. o godz. 16.30 w Zespole Szkół odbędą się zebrania rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpocznie się mszą świętą o godz. 8:00. Następnie zapraszamy na apel o godz. 8:45 na hali sportowej.

Odjazdy autobusów w roku szkolnym 2019/2020 poniżej:

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe w Zespole Szkół  w Cybince odbędą się :

28 sierpnia 2019r. godz. 9.00

 język polski – sala nr 11

 historia- sala nr 10

 fizyka- sala nr 8

chemia- sala nr 9

29 sierpnia 2019r. godz. 9.00

 matematyka – sala nr 11

 geografia- sala nr 10

Zebranie z rodzicami uczniów klas I

27 sierpnia (wtorek) o godz.16:30 w budynku Nowej Szkoły odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów klas pierwszych. Zapraszamy!

Wyprawka Pierwszoklasisty

                   Wyprawka Pierwszoklasisty na rok szkolny 2019/2020 

(poniżej plik do pobrania i wydruku)

Przedszkole – drugi nabór

Rodzice dzieci zakwalifikowanych w II naborze do przyjęcia
do Przedszkola Publicznego im. Bajkowe Przedszkole w Cybince proszeni są o pisemne potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do przedszkola w terminie od 08.08.2019 r. do 12.08.2019 r.

Lista dzieci przyjętych zotała wywieszona na tablicy ogłoszeń Przedszkola.

Podręczniki – religia

– kl.I- „ Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” + ćwiczenia o tym samym tytule, wyd. św. Stanisław BM Kraków, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski.

– kl. II- „Kochamy Pana Jezusa” + ćwiczenia o tym samym tytule, wyd. św. Stanisław BM Kraków, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski.

– kl. III- „Przyjmujemy Pana Jezusa” + ćwiczenia o tym samym tytule, wyd. św. Stanisław BM Kraków, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski.

– kl. IV- „ Słuchamy Pana Boga” wyd. św. Stanisław BM Kraków, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski.

– kl.V- „Wierzymy w Pana Boga” , wyd. św. Stanisław BM Kraków, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski.

– kl.VI „ W Kościele umacniamy wiarę” wyd. św. Stanisław BM Kraków, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski.

– kl. VII- „ Szukam Was 1”, wyd. WAM Kraków, ks. Krzysztof Biel SJ.

-kl.VIII- „ Jestem z wami 2”, wyd. WAM Kraków, ks. Krzysztof Biel SJ.

Uwaga:  W klasach IV- VI o wprowadzeniu ćwiczeń zadecyduje we wrześniu uczący katecheta.

IVb w Bieganowie

Dnia 18-go czerwca uczniowie klasy IVb odwiedzili ŚDS „Pod Słońcem” w Bieganowie. Pani kierownik oprowadziła uczniów po ośrodku, pokazała im wszystkie sale oraz sprzęt, w które wyposażony jest ośrodek. Wytłumaczyła im również na czym polega praca w ŚDS oraz w jaki sposób osoby, które tam przebywają zaangażowane są w przeróżne przedsięwzięcia, np. gotowanie czy ogrodnictwo. Po części wstępnej, uczniowie mieli możliwość skorzystanie z różnych atrakcji, które znajdują się na terenie ośrodka. Na uczniów oraz opiekunów czekał również poczęstunek oraz bardzo ciepłe przyjęcie przez pracowników oraz podopiecznych. 

Wycieczka klas IVa oraz IVc

18 czerwca 2019 roku klasy IVa oraz IVc z wychowawczyniami p.M.Cwojdzińską oraz M.Mielczarek-Jędrzejewską, a także p.T.Połubińską udały się na wycieczkę do Zielonej Góry. Jej celem było kino Cinema City, gdzie klasy obejrzały film pt. „Agent Kot. Podwójne życie kotki Roxi”. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach wrócili do Cybinki.

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego oraz Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac wykonanych przez uczniów klas 1-6 w ramach Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego oraz Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego zorganizowanego przez p.M.Cwojdzińską oraz M.Nowicką.

Wycieczka klasy IVb

Klasa IVb, podczas wycieczki do Nowej Soli, miała możliwość interaktywnego zwiedzenia Parku Fizyki. Uczniowie poznali sześć działów parku, m.in. mechaniczny, akustyczny oraz hydrostatyczny, oraz skorzystali z wielu przyrządów służących do przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń. Poza Parkiem Fizyki, uczniowie zwiedzili Park Krasnala, gdzie oprócz mini zoo i karmienia zwierząt, była możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, zakupienia pamiątki oraz zagrania w różne interesujące gry.

Prowadzenie lekcji metodą debaty oksfordzkiej

       W ramach przygotowań do turnieju debat oksfordzkich uczniowie naszej szkoły postanowili na lekcji wiedzy o społeczeństwie zademonstrować swoje możliwości i podyskutowań nad tezą czy ważniejszy dla Polski jest udział w NATO czy w Unii Europejskiej. Dlaczego wybrali taki temat? Odpowiedź jest prosta:  właśnie w tym roku Polska świętuje 15 rocznicę wstąpienia do Wspólnot Europejskich i 20 rocznicę wejścia do Paktu Północnoatlantyckiego. Prowadzenie lekcji metodą debaty oksfordzkiej to ciekawy sposób na dyskusję w stylu angielskim. Uczniowie na przemian wypowiadają się na dany temat i podają argumenty za , jak i przeciw niej. Uczą się w ten sposób swobodnego wypowiadania się, kultury języka i szukania odpowiednich argumentów, nawet jeśli nie zgadzają się osobiście z wylosowaną tezą.

Turniej debat oksfordzkich z Unią Europejską w tle

Dnia 6 czerwca 2019 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. UNICEF w Cybince wzięli udział w finale turnieju debatanckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim . Organizatorem wydarzenia był Punkt Informacyjny Europe Direct oraz Instytut Politologii UZ w Zielonej Górze.

Wycieczka turystyczno – krajoznawcza w Karkonosze


W dniach 23-24 maja uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Borowic, leżących w Karkonoszach. Opiekunami wycieczki byli Agnieszka Czok, Ewa Barnuś, Leokadia Bartkowiak i Artur Żarski.

Z FIZYKĄ NA TY!

Dnia 3 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół  w Cybince odbył się dzień „Z FIZYKĄ NA TY”. Wydarzenia zorganizowała i przeprowadziła Brzozowska T., podczas  którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dla uczniów klas 5 i 6 ciekawostki związane z fizyką. Starannie przygotowane doświadczenia były wytłumaczone na podstawie zjawisk i zasad fizycznych. Uczniowie pokazali, że i fizyka bywa ciekawą. Na koniec zostały przeprowadzone warsztaty, na których uczniowie młodszych klas tworzyli „poduszkowce” i bączki.

Tatiana Brzozowska

Odjazdy autobusów w dniu 19.06.2019

Apel na zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 
19.06.2019r.(środa) według harmonogramu:
godz. 8.00-klasy I-VII sp.
godz. 10.00-klasy VIII sp. i III gim.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego

Msze na zakończenie roku szkolnego odbędą się
17 czerwca 2019r. (poniedziałek) według harmonogramu:
8.15-spowiedź dla klas III i IV
8.30-Msza Święta na zakończenie roku dla klas I-IV
9.30-spowiedź dla klas V-VIII i III klas gim.
10.00-Msza Święta na zakończenie roku dla klas V-VIII i III klas gim.

Ważna informacja

Drodzy Rodzice/Opiekunowie w związku z przedłużającymi się upałami, ze względu bezpieczeństwa jutro tj .11.06.2019r zostaną skrócone lekcje do 30 minut. W związku z tym lekcja 5 skończy się o godzinie 11.25, a lekcja 7 o godzinie 12.35. Odjazdy pierwszych kursów odbędą się od godziny 11.40, a drugie kursy od 12.40. 
I Kursy 
Sądów, Radzików-11.40
Bieganów, Rybojedzko, 11.40
Drzeniów-12.10
Urad , Maczków-12.25
Białków, Krzesin-11.30
II kursy 
Sądów, Radzików-12.45
Drzeniów-12.45
Bieganów, Rybojedzko-13.05
Urad, Maczków-13.25
Białków, Krzesin-12.40
Prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości o wcześniejszy odbiór dzieci ze świetlicy szkolnej

Koncert filharmonii

Jutro 11.06.19r. odbędzie się koncert Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.

VII Lubuski Sejmik dziecięcy

    Dnia 3 czerwca 2019 r. uczennice Szkoły Podstawowej: Aleksandra Kołodziejczyk i Joanna Sitarz wraz z opiekunem panią Ewą  Barnuś uczestniczyły w obradach VII Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego w Zielonej Górze. Szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w symulacji obrad młodych mieszkańców województwa lubuskiego w Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim.  Udział uczennic Oli i Asi w roli radnej i młodej dziennikarki był wielkim przeżyciem i ciekawym doświadczeniem, który długo będą pamiętały. 

Dokładny przebieg obrad Sejmiku Dziecięcego przygotowała na konkurs Joanna Sitarz, której zadaniem było wcielenie się w rolę młodej dziennikarki.

odjazdy autobusów 08.06 .2019r

Kursy poranne:                            

 1. Drzeniów – 6:30
 2. Radzików – 7:25
 3. Sądów – 7:30
 4. Maczków – 6:50
 5. Urad – 7:00
 6. Koziczyn – 7:15
 7. Rybojedzko – 7:45
 8. Bieganów – 7:55
 9. Rąpice – 6:45
 10. Kłopot – 6:50
 11. Mielesznica – 6:55
 12. Grzmiąca – 7:05
 13. Białków 7:10

Kursy powrotne

 1. Drzeniów – 12:05
 2. Radzików, Sądów – 11:40
 3. Maczków, Urad, Koziczyn – 12:10
 4. Rybojedzko, Birganów – 11:40
 5. Białków – Krzesin – 12:10

W dniu 07.06.2019r(piątek) lekcje nie będą skrócone i odbywają się zgodnie z planem. Odjazdy autobusów też odbywają się zgodnie z planem.

Konkurs ekologiczny

Dnia 31.05.2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego
„ Dbam o planetę Ziemię- segreguję odpady”.
Konkurs organizowany był dla uczniów klas I-III. 
Głównym celem konkursu było zaangażowanie dzieci w działania na rzecz ochrony środowiska poprzez zwrócenie uwagi na segregację odpadów.
Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne dowolną techniką w formacie A4.
Do konkursu przystąpiło 27 dzieci. Nagrody otrzymali:
1. miejsce Natalia Kubiak kl. II a,
2. miejsca Szymon Frątczak kl. I b
Jakub Gontarczyk kl. I b
Anna Wojtczak kl. I b
Wojciech Dolański kl. II a
Martyna Winiarska kl. II b
Mariusz Kamiński kl. II b
3. miejsca Kornelia Jankowska kl. I a
Adrianna Forbes kl. II a
Dominika Kamińska kl. II a
Szymon Wincek kl. II a
Wiktoria Kaźmierczak kl. II c
Uczniowie biorący udział konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.