Święto Narodowe 3 maja

W dniu 28 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół w Cybince odbył się uroczysty apel z okazji Święta Narodowego- rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uczniowie klasy 6b Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Cybince pod opieką nauczyciela historii pani Ewy Barnuś, wychowawcy pani Katarzyny Jankowskiej oraz nauczyciela języka polskiego pani Celiny Wołczek przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. W trakcie przedstawienie uczniowie przypomnieli zarys historyczny podpisania tego ważnego dokumentu jakim była Konstytucja 3 maja (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie), recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki patriotyczne. W czasie apelu panował poniosły nastrój-każdy z uczestników miał przypięte kotyliony biało-czerwone przygotowane przez uczniów pod opieką nauczyciela historii pani Beaty Kędzierskiej. Cała społeczność szkolna biorąca udział w wydarzeniu nagrodziła gromkimi brawami wykonawców i nauczycieli.
Poniżej link do zdjęć:
Skip to content