„Przerwa na czytanie”

Zmotywowani do działania w dniu 25 października 2023r. na drugiej godzinie lekcyjnej zorganizowaliśmy „Przerwę naczytanie”. Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do tego wydarzenia. W IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu wzięły udział 304 osoby. W klasach 1-3 uczniowie z klas siódmych przebrali się za postaci z bajek i czytali swoim młodszym kolegom fragmenty książek. Z kolei w klasach 4-8 uczniowie wraz z nauczycielami czytali samodzielnie, tworząc tzw. węża książkowego. Chętni uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły przebrani za różne postaci z bajek.
Celem akcji było:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– integracja środowiska lokalnego;
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Poniżej link do zdjęć:
Skip to content