#Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy #DzieńBezpiecznegoInternetu (DBI). Uczniowie wszystkich klas 4 – 8  przygotowali plakaty dotyczące właściwych zachowań w sieci i bezpiecznego korzystania z Internetu i umieścili je na drzwiach swoich gabinetów, aby wszyscy mogli zapoznać się z tematyką DBI. Również podczas lekcji informatyki przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci i płynących z Internetu zagrożeń. Natomiast uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, którzy przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócili także uwagę na niebezpieczne gry on-line. Nie pominięto tematu agresji i hej tu w cyberprzestrzeni – przypomniano uczniom o zasadach internetowego savoir-vivre oraz podpowiedziano, jak postąpić będąc świadkiem przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy one same staną się ofiarą agresji w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych. Internet to bardzo ważny składnik teraźniejszości dzieci i młodzieży i, co bardzo ważne, ich przyszłości. Okazja taka, jak Dzień Bezpiecznego Internetu pozwala na budowanie świadomości o tym jak ważne jest, aby łączyć siły w działaniach na rzecz internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich rosnące zagrożenie.

 

Poniżej umieszczamy linki do zdjęć:

https://www.facebook.com/photo?fbid=653726386554938&set=pcb.653726516554925

https://www.facebook.com/photo/?fbid=652017636725813&set=pcb.652018020059108

Skip to content