Narodowe Czytanie 2023

 

 

      Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. 7 września  uczniowie z klas VII wzięli  udział w   „Narodowym Czytaniu”  zorganizowanym  przez  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Cybinka. „Narodowe Czytanie” jest ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo, organizowaną co roku pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą wybraną do tegorocznej edycji  było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Akcja ta jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

Najpierw burmistrz Cybinki- pan Marek Kołodziejczyk odczytał  treść listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji. Następnie pani Joanna Wieczór- dyrektor biblioteki zaprezentowała fragment utworu Orzeszkowej. Później przybyli goście mogli  posłuchać  interpretacji  młodych lektorów, naszych uczniów, którzy prezentowali swe umiejętności na specjalnie zaaranżowanej scenie, która powstała  w kinie. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

Poniżej umieszczamy link do zdjęć:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1502249970602952&set=pcb.1502252403936042

 

Skip to content