LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

Programowanie przy użyciu kloców Lego? Tak, to świetna zabawa połączona z nauką programowania i zabaw konstrukcyjnych. Pomoce zakupione dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości 🙂

Poniżej link do filmu:

https://www.facebook.com/watch?v=2349188131917682

 

 

 

Od teorii do praktyki. Uczniowie klas 8 na lekcji fizyki pod opieką pani Tatiany Brzozowskiej wykorzystywali pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości były to modele prostego obwodu elektrycznego. Uczniowie uczyli się jak w praktyce działają równolegle i szeregowo obwody prądu.

Poniżej link do galerii ze zdjęciami:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=584998026761108&set=pcb.584999046761006

 
W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego przystąpiła do projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Po złożeniu wniosku, szkoła uzyskała dotację w kwocie: 106 800 zł na wyposażenie dwóch pracowni (pracownia do programowania/robotyki oraz pracownia techniczno-plastyczna) oraz zakup pomocy dydaktycznych w celu wyposażenia nowych pracowni.
W roku szkolnym 2022/2023 w czasie realizacji zajęć obowiązkowych i dodatkowych uczniowie, pod opieką nauczycieli będą wykorzystywać zasoby zakupione w projekcie Laboratoria Przyszłości.
Poniżej umieszczamy link do galerii zdjęć:

 

 

 

 

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ.

 

 

Skip to content