Aktualności

 
 
 
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbył się Dzień Postaci z Bajek – dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów. Dzieci podczas różnych zabawach rozwijały swoją wiedzę na temat legend, bajek, baśni. Odbył się również konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książki, bajki, baśni”. Grupy najstarsze odwiedził Miś z bajką „Brzydkie kaczątko” Dziękujemy bardzo.
Poniżej link do zdjęć:
 
 
 
 
 
 
 
„Ocalić od zapomnienia…”
 
Jak co roku nasze przedszkolaki odwiedziły cmentarz. Zapaliły znicze przy opuszczonych grobach oraz przy pomniku upamiętniającym Polaków – ofiar II wojny światowej i nie tylko. Nie obyło się bez rozmów na temat śmierci, odchodzenia bliskich osób, emocji temu towarzyszących.
W ramach akcji – Ocalić od zapomnienia – kształtujemy u dzieci postawę szacunku do miejsc pochówku, konieczności dbania o te miejsca i odwiedzania ich.
 
Poniżej link do zdjęć:
 
 
 
 
 
„Pasowania na przedszkolaka”
 
26.10 odbyło się pasowanie na przedszkolaka i dzieci nowoprzyjęte oficjalnie stały się częścią naszej społeczności. Dzieci przedstawiły część artystyczną. Następnie odbyło się ślubowanie i Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania.
 
Poniżej link do zdjęć:
 
 
Pani Jesień zawitała również do naszego przedszkola. Dzieci gromadzą w kącikach przyrody dary jesieni. Powstają piękne prace plastyczne. Przygotowujemy pyszne soki, sałatki. W niektórych grupach już się odbył konkurs na „Warzywnego stworka”. Oto nasze dzieła.
Wkrótce pochwalimy się pracami innych grup
 
 
Konkurs na „Warzywnego stworka ” i nie tylko.
Grupy – Misie Uszatki, Krasnale, Czerwone Kapturki i Smerfy
 
 
„Przytul się do drzewa”
Nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej kampanii Przytul się do drzewa. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które świadomie lub nieświadomie mogą doprowadzić do pożaru lasu. 

 

 

 

Skip to content