PROJEKT (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „(Nie)zwykła matematyka”. Głównym celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Koordynator

Alicja Brzozowska

Regulamin (2)

Zadania-projektowe

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 07.10.2022 r.

Po raz kolejny Zespół Szkół  Cybince uczestniczył w  akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki podczas zabaw: „ Egzamin pisemny”, „Tabliczka szczęścia ”, „Sokole oko”, „Wieża”, „Łapki”, „ Kaboom”, „Kości”. Większość uczestników brała udział we wszystkich konkurencjach.

Egzaminatorzy, uczniowie klas ósmych zaprosili do wspólnej zabawy kolegów z  klas od IV do VIII. Najpopularniejszą dyscypliną był „egzamin pisemny”, zaś najtrudniejsza okazała się „Tabliczka szczęścia”.

Zdaniem egzaminatorów, najlepiej z tabliczką mnożenia poradzili sobie uczniowie klas 4            

Cała akcja trwała 4 godziny lekcyjne i wyłoniła wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dziękuję za pracę Egzaminatorom, zaś wszystkich uczniów zapraszam na kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.                     

Koordynator akcji : Alicja Brzozowska

Moduł I.2

Klasy ósme z Zespołu Szkół w Cybince realizowały kolejne zadanie projektowe „Wielka, większa i największa”. Po przypomnieniu zapisu liczb w notacji wykładniczej uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające ciekawostki przyrodnicze typu: najwyższy człowiek na świecie, najmniejszy ssak, najdłuższy wiszący most i wiele innych.  Powstało wiele przepięknych prac, które zdobią szkolny korytarz ale przede wszystkim skłaniają młodszych kolegów do zapoznania się z ciekawymi wiadomościami o świecie przyrody.

 

DZIEŃ LICZBY PI

 
Liczba Pi jako jedyna ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca. Data nie jest przypadkowa, 14 marca kojarzona jest z powodu pierwszych cyfr rozszerzenia dziesiętnego jako „3.14”.
Z tej okazji przeprowadzono w naszej szkole konkurs w trzech kategoriach:
1. Wyrazy zawierające „pi”
Konkurencję wygrała uczennica klasy 8 c Basia K. która w ciągu 3 minut i 14 sekund napisała 49 wyrazów z „pi”
2. Model liczby Pi
Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością Liczba Pi była wykonana z drewna, metalu, oklejona ozdobnym papierem, przyozdobiona mchem, ziarnami, włóczką i koralikami.
3. Konkurs na zapamiętanie największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi
Zwyciężczyni konkursu z klasy 8 a Katarzyna B pobiła wynikiem 83, ubiegłoroczny rekord, który wynosił 74 cyfry.

 

Moduł I.4

 
Moduł I. Co w trawie piszczy. 4. Kleksografia – symetria jesiennych liści, to zadanie sprawiło uczniom klas 4-6 wiele radości, ich barwne prace zdobiły gazetkę projektową.
Koordynator A. Brzozowska

Moduł 1.6

Moduł I: Co w trawie piszczy. 6. Wędrówki muchy
Czy można pokochać matematykę? Uczniowie klasa 4 oraz 8 dali temu wyraz realizując w Dzień Zakochanych kolejne zadanie projektowe. Ich prace potwierdzają zamiłowanie do Królowej  Nauk:).
Koordynator A. Brzozowska  
 

Moduł II

Moduł II. Galeria sztuki. Cyrklem malowane
Idealny sposób na skupienie, a równocześnie ogromną kreatywność, to poprosić uczniów klas 8 o wykonanie mandali na bazie koła. Super zabawa, a efekty zaskoczyły ich samych.
Koordynator A. Brzozowska 
 
 
 

Moduł IV

Moduł IV. Nie tylko na planszy. 1. Tangramy
W ostatnim dniu nauki przed wielkanocną przerwą świąteczną, uczniowie klas 4 zgłębiali tajniki tangramu –Klasycznej chińskiej ludowej łamigłówki, która liczy sobie 3 tysiące lat i została wynaleziona prawdopodobnie przez tybetańskich mnichów.  A oto efekty ich pracy.
Koordynator A. Brzozowska
 
Skip to content