PROJEKT (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „(Nie)zwykła matematyka”. Głównym celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Koordynator

Alicja Jatczak

 

Jak ważne są pieniądze w życiu człowieka wie każdy, ale jak je oszczędzać, inwestować i skąd się biorą w bankomacie, już niekoniecznie. Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie klas 4 a i b, którzy w ramach realizacji projektu „(Nie)zwykłą matematyka odwiedzili tutejszy oddział Banku Spółdzielczego. Wizyta rozpoczęła się od zobaczenia sali obsługi klienta. Już wiemy jakie sprawy można tu załatwić. Dowiedzieliśmy się jak odróżnić banknot fałszywy od prawdziwego oraz jak działa maszynka do liczenia pieniędzy. Następnie uczniowie zagrali w bankowe kalambury i rozwiązywali quiz. Na pamiątkę wizyty, każdy otrzymał wyjątkową monetę 2 złotową z innym awersem oraz worek z upominkami. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości i odkryło przed nami niektóre tajemnice bankowości.

Poniżej link do zdjęć:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=876282217632686&set=pcb.876282470965994

 

 

Nadszedł czas podsumowania I semestru z „ (Nie)zwykłą matematyką” ogólnopolskim projektem edukacyjnym.

Uczniowie klas 5 znaleźli odpowiedź na pytanie: dlaczego kupujemy przyprawy w małych opakowaniach? Obliczyli ile kosztuje kilogram przyprawa i cena bardzo ich zaskoczyła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli o zakupach mowa, to czwartoklasiści zaprojektowali matematyczne torby wielokrotnego użytku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zapoznaniu się z określeniami : mozaika i parkietaż, uczniowie klas 4 puścili wodzę fantazji i wykonali piękne prace.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czekając na święta z kalendarzem adwentowym czas płynął bardzo szybko. Każdego dnia pojawiało się zadanie w postaci kodu QR. Najbardziej wytrwali uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi z funduszu Rady Rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trudnym wyzwaniem dla 5-klasistów okazał się haft matematyczny, jednak było warto, prace są piękne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas Turnieju Bożonarodzeniowego wyłoniliśmy, poprzez konkurs 1 z 10 najlepszego świątecznego matematyka. W konkursie wzięli uczniowie klas 4-8, po jednym reprezentancie. Zwycięzcą został uczeń klasy 4 b Fabian Sadowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed nami jeszcze mnóstwo ciekawych działań, które będą realizowane w kolejnym semestrze. Koordynator Alicja Jatczak

Skip to content