PROJEKT (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „(Nie)zwykła matematyka”. Głównym celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Koordynator

Alicja Jatczak

Nadszedł czas podsumowania I semestru z „ (Nie)zwykłą matematyką” ogólnopolskim projektem edukacyjnym.

Uczniowie klas 5 znaleźli odpowiedź na pytanie: dlaczego kupujemy przyprawy w małych opakowaniach? Obliczyli ile kosztuje kilogram przyprawa i cena bardzo ich zaskoczyła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli o zakupach mowa, to czwartoklasiści zaprojektowali matematyczne torby wielokrotnego użytku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zapoznaniu się z określeniami : mozaika i parkietaż, uczniowie klas 4 puścili wodzę fantazji i wykonali piękne prace.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czekając na święta z kalendarzem adwentowym czas płynął bardzo szybko. Każdego dnia pojawiało się zadanie w postaci kodu QR. Najbardziej wytrwali uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi z funduszu Rady Rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trudnym wyzwaniem dla 5-klasistów okazał się haft matematyczny, jednak było warto, prace są piękne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas Turnieju Bożonarodzeniowego wyłoniliśmy, poprzez konkurs 1 z 10 najlepszego świątecznego matematyka. W konkursie wzięli uczniowie klas 4-8, po jednym reprezentancie. Zwycięzcą został uczeń klasy 4 b Fabian Sadowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed nami jeszcze mnóstwo ciekawych działań, które będą realizowane w kolejnym semestrze. Koordynator Alicja Jatczak

Skip to content