PROJEKT (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „(Nie)zwykła matematyka”. Głównym celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Koordynator

Alicja Brzozowska

Regulamin (2)

Zadania-projektowe

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 07.10.2022 r.

Po raz kolejny Zespół Szkół  Cybince uczestniczył w  akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki podczas zabaw: „ Egzamin pisemny”, „Tabliczka szczęścia ”, „Sokole oko”, „Wieża”, „Łapki”, „ Kaboom”, „Kości”. Większość uczestników brała udział we wszystkich konkurencjach.

Egzaminatorzy, uczniowie klas ósmych zaprosili do wspólnej zabawy kolegów z  klas od IV do VIII. Najpopularniejszą dyscypliną był „egzamin pisemny”, zaś najtrudniejsza okazała się „Tabliczka szczęścia”.

Zdaniem egzaminatorów, najlepiej z tabliczką mnożenia poradzili sobie uczniowie klas 4            

Cała akcja trwała 4 godziny lekcyjne i wyłoniła wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dziękuję za pracę Egzaminatorom, zaś wszystkich uczniów zapraszam na kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.                     

Koordynator akcji : Alicja Brzozowska

Moduł I.2

Klasy ósme z Zespołu Szkół w Cybince realizowały kolejne zadanie projektowe „Wielka, większa i największa”. Po przypomnieniu zapisu liczb w notacji wykładniczej uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające ciekawostki przyrodnicze typu: najwyższy człowiek na świecie, najmniejszy ssak, najdłuższy wiszący most i wiele innych.  Powstało wiele przepięknych prac, które zdobią szkolny korytarz ale przede wszystkim skłaniają młodszych kolegów do zapoznania się z ciekawymi wiadomościami o świecie przyrody.

 

Skip to content