Olimpiada MOWOS 2022-etap centralny-sukces uczennicy z klasy 8b

Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie- eliminacje centralne

Eliminacje centralne odbyły się 10 maja 2022 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  Do etapu ogólnopolskiego czyli 50 najlepszych  uczniów w Polsce zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Martyna Kaczmarek, przygotowywana przez Panią Ewę Barnuś.

Finał został podzielony na dwa etapy.                                                                                                         Pierwszy etap eliminacji centralnych polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań zamkniętych o zróżnicowanym poziomie trudności. Do drugiego etapu eliminacji centralnych zakwalifikowało się 25 zawodników, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Po podliczeniu punktów przez komisję okazało się , że Martyna zakwalifikowała się do kolejnego etapu.

Drugi etap eliminacji centralnych polegał na indywidualnym przedstawieniu wcześniej przygotowanej prezentacji dotyczącej zagadnień związanych z informatyzacją polskiego społeczeństwa „Obywatel Cyfrowej Rzeczpospolitej” . Po prezentacji własnego pomysłu, każdy z zawodników odpowiadał na 2 pytania Komisji Centralnej dotyczące prezentacji oraz 2 wylosowane pytania z zakresu zmiennego Olimpiady.

W przerwie konkursu Martyna z opiekunem wyruszyła na zwiedzanie Warszawy. W bardzo szybkim tempie udało się odwiedzić Park Łazienkowski, Pałac na Wodzie, Oranżerię, podziwiać piękną wiosenną przyrodę i  pawie w Łazienkach. Udało się zobaczyć Belweder, Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego i Pałac Prezydencki oraz Pałac Kultury i Nauki.  

Eliminacje centralne wyłoniły grono 25 finalistów i 25 laureatów MOWOS. Martyna uzyskała tytuł laureata etapu centralnego Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie czyli znalazła się w gronie  25 najlepszych uczniów w Polsce, po drodze pokonując około 4500 zawodników. Była jedyną reprezentantką województwa lubuskiego.

Po bardzo wyczerpującym dniu, wieczorem nastąpiło podsumowanie konkursu. Wszyscy laureaci  otrzymali  nagrody rzeczowe a opiekunowie merytoryczni gromkie podziękowania. Gratulacje.

 

Skip to content