Dzień Patrona

     Obchody Dnia Patrona na stałe wpisały się do kalendarza ważnych wydarzeń w szkole podstawowej w Cybince. I w tym roku, mimo pogłębiającej się drugiej fali pandemii koronawirusa udało się, chociaż częściowo, zorganizować uroczyste świętowanie ku czci patrona naszej szkoły Bolesława Chrobrego. Uczniowie uczcili ten dzień w swoich klasach.

     Dnia 23 października 2020 r.  uczniowie przygotowali plakaty oraz wykonali zamki średniowieczne dla króla Bolesława. Niektóre zamki były piękne i okazałe, dobrze zabezpieczone przed wrogiem, że z pewnością chciałby w nich zamieszkać sam władca.  Większość klas przygotowała, zaśpiewała i nagrała własnego autorstwa piosenkę o pierwszym koronowanym władcy Polski, niestety niektóre klasy i nauczyciele zostali objęci kwarantanną, więc trzeba było zrezygnować z wcześniej przygotowanych konkurencji. Pani Ewa Oleńkiewicz przygotowała dyktando królewskie dla najlepszych „polonistów w szkole”. Wielką znajomością polskiej ortografii wykazała się uczennica kl. VII a – Aleksandra Kraska, która napisała dyktando bezbłędnie. Wśród klas IV-VIII najlepiej zna zasady ortografii klasa VIII a. Udało się również zorganizować konkurs wiedzy o patronie i dynastii Piastów. Drużynowo najlepiej wypadły klasy IV b i VI a oraz VI c. W rywalizacji klas młodszych dużą wiedzę o Bolesławie Chrobrym zaprezentowały uczennice klasy IV B: Natalia Kubiak – Im., Hanna Nowak-II m. i Dominika Kamińska – III m. W grupie klas starszych o dynastii Piastów i pierwszym królu Polski najwięcej wiedzą: I m. – Jakub Grzelak kl. VIa, Joanna Bycka kl. VIII b-II m. a Martyna Kaczmarek – III m.                         

Podsumowanie  przeprowadzonych konkurencji:

I miejsce 27p. uzyskały klasy VII B i VI A

II miejsce 26 p. uzyskały klasy VI C i VIII B

III miejsce 22 p. klasa VII C

Organizatorki : Ewa Barnuś i Agnieszka Czok.

Skip to content