Pokaż, że pamiętasz

Przez cały październik w naszej szkole trwała ogólnopolska kampania „BohaterON-włącz historię”. Celem projektu, z jednej strony było uhonorowanie Powstańców Warszawskich a drugiej przypomnienie historii walk minionych pokoleń o wolną Polskę.

Uczniowie prawie wszystkich klas włączyli się do kampanii i pokazali, że pamiętają o uczestnikach walczących o wyzwolenie stolicy spod okupacji niemieckiej i sowieckiej, doceniają bohaterstwo i odwagę walczących i oddają im cześć, i honor. Wielkie serce okazali uczniowie klas młodszych I- III, którzy pod opieką p. Elwiry Ulmy i wychowawców wykonali aż 60 kartek do powstańców. Do akcji włączyli się też nauczyciele i dzieci ze świetlicy. Starsi uczniowie przygotowali na holu szkoły wystawę na temat Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego , gazetki i oczywiście kartki i laurki oraz jeden list do uczestników walk o stolicę. Uczniowie kierowali laurki ogólnie do Powstańców albo imiennie wybierali z listy przesłanej przez fundację Rosa z Wrocławia. Swoim zaangażowaniem pokazali, że pamiętają o bohaterach II wojny światowej.

Skip to content