Fotorelacja z wyjazdu do Bogdańca

29 stycznia 2019 roku uczniowie klas ósmych i trzecia gimnazjum wybrali się do Laboratorium biologiczno-chemicznego w Bogdańcu należącego do Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

Laboratorium biologiczno-chemiczne to miejsce, w którym nauka przedmiotów ścisłych przyjmuje zupełnie niekonwencjonalną formę, gdyż daje możliwość uczniom wszystkich szczebli edukacyjnych na udział w zajęciach, których tematyka ściśle współgra z wymaganiami określonymi w programach nauczania.

Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia komponując kosmetyki wg określonych zasad. Mogli wykonać błyszczyk do ust, kulę do kąpieli, odżywkę do paznokci i mydełka zapachowe.

Łatwy i przyjemny sposób przekazywania informacji przez prowadzące  pozwolił  im zrozumienie nabywanej w szkolnych ławkach teorii oraz pozwolił na rozwijanie zdolności manualnych.

Było to oczywiście możliwe dzięki profesjonalnie wyposażonemu laboratorium i dostępowi do samodzielnego stanowiska.

Wszyscy pracowali w ogromnym skupieniu, ale mieli też frajdę i ogromną satysfakcję z tego, że samodzielnie wyprodukowali kosmetyki z produktów ekologicznych, niealergizujących  i łatwo dostępnych.

Zajęcia oprócz dobrej zabawy, miały zainspirować uczestników do odkrywania świata, rozwijać w nich nowe zainteresowania oraz umiejętności. Miały pokazać też, że nawet wycieczka przedmiotowa może być ciekawa. A w tę wspaniałą podróż uczniów zabrały: p.Sławomira Czerniawska, p.Alicja Brzozowska i p.Beata Kędzierska.