Apel 3 Maja

          Dnia 5 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia

Konstytucji 3 Maja.

        Akademię dla społeczności szkolnej przygotowali uczniowie klasy II B, wspierani przez uczniów klasy I B i uczennice z klasy III B i V C. Aktorzy przypomnieli krótką historię związaną z uchwaleniem pierwszej ustawy rządowej w Polsce i w Europie. Uzmysłowili  uczniom, jak ważne dla każdego człowieka są słowa wolność, naród i ojczyzna. Tradycyjnie zaśpiewali „Majową jutrzenkę” . Na zakończenie uczennica klasy V C wykonała piosenkę „Kocham Cię Polsko”, do której włączyli widzowie. Apel przygotowała p. E. Barnuś. Wsparli ją p. B.Kędzierska i  p.Z.Jatczak a dekoracje wykonała p.A.Czok. Występ podobał się publiczności a prowadzący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.