Przerwa na czytanie

„PRZERWA NA CZYTANIE” to ogólnopolska akcja polegająca na biciu rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. W wydarzeniu bierze udział cała społeczność szkoły wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz zaproszeni rodzice i inne osoby. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W naszej szkole akcja odbyła się podczas 10 minutowej przerwy 13 października 2022 r. Tego dnia trwały u nas również obchody Dnia Edukacji Narodowej i panowała swobodna atmosfera. Dzieci usiadły z przyniesionymi przez siebie książkami w salach lekcyjnych oraz holu szkoły. Znajdowały się pod opieką nauczycieli wychowawców. Podczas gdy dzieci czytały, wychowawcy wykonali fotografie, które następnie zamieszczono na stronie szkoły oraz na Facebooku. W akcji wzięli udział uczniowie z klas 1- 8 ( 17 oddziałów)  – 279 osób.

Poniżej umieszczamy link do zdjęć na naszym Facebookowym funpage’u 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=576878797573031&set=pcb.576881620906082

Skip to content