Dzień patrona w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Cybince

Dnia 19 października 2022 r. uczniowie szkoły podstawowej w Cybince po raz kolejny obchodzili Dzień Patrona Szkoły- Bolesława Chrobrego, tym razem jako innowację pedagogiczną „Śladami Chrobrego”

     Już od samego rana na szkolnych korytarzach pojawili się wystrojeni  królowie, królewny, księżniczki i dzielni rycerze. Najważniejsze wydarzenia odbyły się na 3 i 4 lekcji na hali sportowej.

W pierwszej konkurencji  uczniowie poszczególnych klas prezentowali się w  średniowiecznych strojach.  W tej  części  najlepiej wypadła się kl. V B, której uczniowie bez wyjątku przebrali się za „koronowane głowy” . Następnie najbardziej wystrojeni uczniowie stanęli  do rywalizacji o tytuł króla i królowej naszej szkoły. Pierwszy raz w historii  tytuł króla wywalczył Wiktor z klasy VI ,a królową  została Lena z kl. IV. Następnie uczniowie rywalizowali  w zawodach historycznych.  Oprócz pytań historycznych o Bolesławie Chrobrym i czasach średniowiecza, uczniowie musieli pobawić się w ułożenie mapki, banknotów czy władców Polski w kolejności chronologicznej. Tutaj najlepiej wypadli uczniowie klasy IV A i VA.

      Obok  zabaw historycznych nie zabrakło też gier sportowych. Konkurencje sportowe przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego : Alicja Jasek, Krzysztof Dankowski . Do rywalizacji w atmosferze czasów średniowiecznych stanęła drużyna składająca się z 3 dziewczynek i 3 chłopców. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy konnej czy zapakowaniem do kufra potrzebnych rzeczy na podróż dla Chrobrego i jego żony na czas. Najsprawniej swoje konkurencje wykonały klasy VIII B, IV A, V B i VI A.

      Przez cały miesiąc trwał też konkurs na logo szkoły. Wpłynęło 15 prac z klas I-VIII. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi wkrótce.

    W rywalizacji historycznej i sportowej klas największą liczbę punktów zdobyła klasa VB i VIIIB, po 25 pkt.  na drugim miejscu uplasowała się klasa IV A uzyskując 24 pkt., a trzecie miejsce zajęła klasa IV B,  zdobywając 19 pkt. Większość klas bardzo ambitnie podeszła do wszystkich konkurencji, uczniowie przygotowali się do zadań historycznych i sportowych, w pięknych strojach wczuli się w epokę średniowiecznego dworu władców piastowskich i dobrze się bawili. Rywalizacje klas oceniali pani dyrektor Wioletta Łozowska, pani Ewa Barnuś i pani Alicja Brzozowska. Innowację pedagogiczną przygotowali nauczyciele: Ewa Barnuś, Agnieszka Czok, Alicja Jasek i Krzysztof Dankowski.

Uczniowie klas 1-3 hucznie obchodzili Dzień Patrona Szkoły. Dnia 19.09.22 odbył się długo wyczekiwany przez walecznych rycerzy i odważnych królów turniej rycerski. Nasze księżniczki i królewny mogliśmy pochwalić się swoimi pięknymi sukniami w pokazie strojów zamkowych. A na koniec wszyscy uczestnicy Dnia Patrona przeszli się po naszej pięknej miejscowość by oznajmić i pokazać, że pamiętamy o naszym Patronie szkoly- Bolesławie Chrobrym.

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=568536525073925&set=pcb.568536955073882

Poniżej link do galerii ze zdjęciam.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=568365501757694&set=pcb.568366055090972

Skip to content