XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 07.10.2022 r.

Po raz kolejny Zespół Szkół  Cybince uczestniczył w  akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki podczas zabaw: „ Egzamin pisemny”, „Tabliczka szczęścia ”, „Sokole oko”, „Wieża”, „Łapki”, „ Kaboom”, „Kości”. Większość uczestników brała udział we wszystkich konkurencjach.

Egzaminatorzy, uczniowie klas ósmych zaprosili do wspólnej zabawy kolegów z  klas od IV do VIII. Najpopularniejszą dyscypliną był „egzamin pisemny”, zaś najtrudniejsza okazała się „Tabliczka szczęścia”.

Zdaniem egzaminatorów, najlepiej z tabliczką mnożenia poradzili sobie uczniowie klas 4            

Cała akcja trwała 4 godziny lekcyjne i wyłoniła wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dziękuję za pracę Egzaminatorom, zaś wszystkich uczniów zapraszam na kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Koordynator akcji : Alicja Brzozowska

Skip to content