Dorota Terakowska „Córka czarownic”

     Jest to powieść fantasy autorstwa Doroty Terakowskiej. Utwór nawiązuje do dzieł J. R. R. Tolkiena. Powieść jest przeznaczona zarówno dla  młodszych czytelników,  jak i dla starszych odbiorców .

     Główną bohaterką jest Luelle– spadkobierczyni rodu władającego Wielkim Królestwem. By jednak  doszło do objęcia przez dziewczynę tronu,  musi ona przejść  trudną edukację. Zapewnić ją ma pięć czarownic . Luelle poznaje arkana magii i życie codzienne swych przyszłych poddanych. Pustelnik  uczy ją miłości do ludzi.

        Z jednej strony jest to klasyczna opowieść o dorastaniu, ale także historia o trudach wychowania. Uwagę zwraca poświęcenie czarownic, które pragną wykształcić swą podopieczną na dobrego władcę oraz na porządnego człowieka.

       Książka wpisana w roku 1994 na Światową Listę im. H. Ch. Andersena, znalazła się wśród najlepszych książek świata dla dzieci i młodzieży.  

                                                                                                                        Polecam!

                                                                                                                  Celina Wołczek

Skip to content