Apel z okazji Święta Konstytucji

Apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      W ramach obchodów  231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej,  w naszej szkole odbył się montaż  słowno-muzyczny, który przygotowali uczniowie klasy klas ósmych i siódmych pod kierunkiem Pani Ewy Barnuś i nieocenionej pomocy Pana Zbyszko Jatczaka.  Scenariusz nawiązywał do jak ważnych dzisiaj słów „ Wolności” , „Ojczyzny” i „Narodu”. Nasi przodkowie  zrozumieli, że trzeba wprowadzić reformy, żeby ratować swoją Ojczyznę a mimo to zaborczość naszych sąsiadów była tak wielka, że doprowadzili do utraty naszej niepodległości i wolności na 123 lata.

    W apelu aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy VIII B- Wojciech Andryszak, Alicja Bukowiecka, Julia Glinka, Nikola Gawryluk, Amelia Kościukiewicz, Kaja Kuperszmit, Martyna Kaczmarek, Kacper Miarka, Salomea Pasternak, Wiktoria Ołowiak, Jakub Orzeszko, Nikola Śpiewak i Jagoda Taryma. Z klasy VIII A- Julia Chanas. A pięknie zaśpiewały uczennice klasy VIIB : Aida Haniewicz, Zosia Jankowska i Nikola Zięba.

    Mamy nadzieję, że to wystąpienie uczniów  zachęciło społeczność szkolną do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka jak wolność, honor, Ojczyzna.

Przypomnieliśmy sobie jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy

znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

Pamiętajcie o tym.

Poniżej uieszczamy link do zdjęć z tego wydarzenia.

https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Cybince-1240721459338772/photos/pcb.5002914479786099/5002911979786349/

 

Skip to content