Konkurs „Poznajemy parki krajobrazowe województwa lubuskiego”- etap wojewódzki.

 
26 kwietnia 2022 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie odbył się wojewódzki etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe”. Celem konkursu było poznawanie walorów przyrodniczych i kulturowych parków krajobrazowych województwa lubuskiego.
Krzesiński Park Krajobrazowy reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Cybince w składzie : Amelia Duszyńska kl. VII B, Martyna Kaczmarek kl. VIII B oraz Jakub Orzeszko kl. VIII B. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Czok. Rywalizacja o podium była bardzo zacięta, odbyły się aż dwie dogrywki!
A wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Torzymiu, Łagowsko – Sulęciński Park Krajobrazowy,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Przewozie, Park Krajobrazowy „Łuk Mużakowa”
III miejsce – Szkołą Podstawowa w Cybince, Krzesiński Park Krajobrazowy,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Wężyskach, Gryżyński Park Krajobrazowy,
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Kraj., Gorzowski Park Krajobrazowy.
Na konkursie gościli także Pan Wojciech Kozieja Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego, Pani Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty oraz Pan Józef Piotrowski Wójt Gminy Pszczew.
Atrakcją dla uczestników był występ sygnalistów myśliwskich oraz pokaz sokolniczy zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu.
Poniżej umieszczamy link do zdjęć. 
Skip to content