Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. W naszej szkole z tej okazji uczniowie klas 7 i 8 wykonywali plakaty . Dodatkowo w ramach działań proekologicznych uczniowie posprzątali tereny zielone .

Klasa 2a oraz uczniowie z klasy 4a i 4b, którzy realizują projekt przyrodniczy również uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi.
W tym dniu uczesniczyli w krótkiej lekcji edukacyjnej zorganizowanej przez MGOiK w Cybince aby w przyszłości każdy z nich umiał podejmować odpowiednie działania. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi dlatego podjęliśmy pracę grupową i wykonaliśmy na dużej planszy ziemię, otoczoną kwiatami i sercami – taką jaką widzą ją dzieci. To nie koniec naszych wrażeń, razem z wychowawcami klas udali się do wieży widokowo-obserwacyjnej, która kończy ścieżkę edukacyjną „Ptasi Raj” w celu obserwacji przyrody. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Cybinka zostały zorganizowane dla dzieci gry i zabawy edukacyjne, wspólne pieczenie kiełbasy przy ognisku, zwiedzanie wieży widokowej, a nawet obserwacja poszczególnych gatunków ptactwa takich jak dzikie gęsi. Na koniec pieszej wycieczki zwiedzili siedzibę Nadleśnictwa i jej pracowników, gdzie każdy wpisał się do „Księgi Gości”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za organizację i udział w akcji.

Poniżej umieszczam link do galerii zdjęć. 

https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Cybince-1240721459338772/photos/pcb.4956770114400536/4956764207734460/

Skip to content