olimpiada historyczna juniorów

czerwony zarys mapy konturowej Polski oraz trzy duże białe litery P T H

Uczennice klasy VIII B Martyna Kaczmarek i Amelia Kościukiewicz  zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej dla Szkół Podstawowych. Olimpiada historyczna to konkurs przedmiotowy z historii organizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne na zlecenie MEN. 

Do Olimpiady Historycznej przystąpiło 9 uczniów z naszej szkoły.. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 uczennice :  Julia Glinka, Amelia Kościukiewicz i Martyna Kaczmarek. Dziewczyny pisały test obejmujący wydarzenia od czasów prehistorycznych do współczesnych. Do kolejnego etapu przeszły Martyna i Amelka. W części ustnej uczennice musiały przygotować lekturę historyczna i zagadnienia  z wybranych tematów. Dziewczyny bardzo dobrze poradziły z pytaniami komisji i zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego. 22 kwietnia 2202 r. będą reprezentowały naszą szkołę i województwo lubuskie w Poznaniu. Życzymy dalszych sukcesów.
Skip to content