Dzień Patrona

Na zdjęciu Bolesław I Chrobry w złotej koronie
Dnia 28 października 2021 r. uczniowie szkoły podstawowej w Cybince po raz kolejny obchodzili Dzień Patrona Szkoły- Bolesława Chrobrego.
Celem obchodów Dnia Patrona jest pogłębianie wiedzy o życiu i panowaniu Bolesława Chrobrego, wzbogacanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, zainteresowań, umiejętności i talentów uczniów naszej szkoły oraz integracja zespołów klasowych.

 
W tym dniu na korytarzach szkolnych pojawili się królowie, rycerze, księżniczki i damy dworu. Uczniowie musieli wykonać wiele zadań związanych z Bolesławem Chrobrym i dynastią Piastów. Przygotowali drzewo genealogiczne pierwszych Piastów, postać władcy z surowców wtórnych, musieli napisać tekst piosenki oraz ją zaśpiewać.
Zostało przeprowadzone dyktando królewskie i konkurs wiedzy o Chrobrym i czasach piastowskich. Jury miało nie lada problem w podsumowaniu , które klasy wykazały się wiedzą, zdolnościami muzycznymi, plastycznymi a które, sportowymi. W konkursie historycznych o Bolesławie Chrobrym wśród klas młodszych największą wiedzą wykazał się Adaś Orzeszko z kl.IV a, drugie miejsce zajęła Natalia Kubiak z V b a III miejsce ex aequo zajęli Dorota Malina z kl. Va i Bartek Pasternak z kl. VI a. W grupie klas starszych I miejsce zajęła Martyna Kaczmarek kl. VIII b, II miejsce Amelia Kościukiewicz z kl. VIII b a III miejsce Jakub Grzelak z kl. VII a.
Podsumowanie przeprowadzonych konkurencji:
I miejsce kl. VII a- 38 pkt.
II miejsce kl. V a – 37 pkt.
III miejsce kl. VI a i VII c – 35 pkt.
Wystawę historyczną plakatów, postaci króla Bolesława można oglądać na holu szkoły.
Poniżej umieszczamy link do galerii:
 
 
Skip to content