Dwóch uczniów rozwiązuje zadania matematyczne przy stoliku, układając wieżę z kubeczków oznaczonych wynikami mnożenia

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 01.10.2021 r.

5643 szkoły z 27 krajów, wśród nich Zespół Szkół w Cybince wzięło dział w akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach.

Uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki podczas zabaw: „ Egzamin pisemny”, „Królowa skakanki”, „Sokole oko”, „Wieża”, „Łapki”, „ Kaboom”, „Kości”. Większość uczestników brała udział we wszystkich konkurencjach.

Tabliczka  była sprawdzana  podczas krótkich egzaminów. Szesnaścioro uczniów z klasy 8 „a” i „b” utworzyło specjalne Komisje. Zaopatrzeni w losy  przepytywali swoich kolegów oraz przeprowadzali zawody.                      

Egzaminatorzy zaprosili do wspólnej zabawy 11 klas od IV do VIII. Uczniowie podjęli 699 prób sprawdzenia swej znajomości tabliczki, udało się zdobyć 379 certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki. Najpopularniejszą dyscypliną był „egzamin pisemny”, zaś najtrudniejsza okazała się „wieża”.

Najlepiej z tabliczką mnożenia poradzili sobie uczniowie klas 4

Cała akcja trwała 5 godzin lekcyjnych i wyłoniła wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dziękuję za pracę Egzaminatorom, zaś wszystkich uczniów zapraszam na kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Koordynator akcji : Alicja Brzozowska

Skip to content