Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

„Bardzo serdecznie witamy Wszystkich Gości , Babcie, Dziadków, Seniorów i rodziców naszych uczniów dziękujemy za poświęcenie dla nas swojego czasu. Zebraliśmy się tutaj, by uczcić Wasze święto oraz podziękować Wam za troskę i opiekę nad najmłodszym pokoleniem. Pokoleniem naszych wychowanków.

My nauczyciele staramy się im wpajać szacunek do wieku i doświadczenia życiowego, tłumaczyć na czym polega dobro, miłość, prawdziwa rodzina. I Wy nam w tym pomagacie. Swoją czułością i cierpliwością do wnuków przekazujecie same najlepsze wartości.

To Państwo,  dzięki życiowym doświadczeniom, zyskaliście wiedzę i dojrzałość. Jesteście strażnikami pamięci zbiorowej, a więc macie szczególny tytuł, wyrazicieli wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego.

Już Cycero mówił, że „Brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych.”

Z okazji Waszego święta życzymy Wam bardzo dużo zdrowia i szczęścia, stu lat życia i pomyślności .”

Dnia 24 stycznia o godz. 16.00 najmłodsi uczniowie z wychowawcami przygotowali wspaniałą imprezę: Bal Karnawałowy z Babcią i Dziadkiem.

Nasi goście zjawili się punktualnie.

 Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami wygłaszając krótkie przemówienie i składając życzenia, za co otrzymała gromkie brawa.

Po chwili na scenie pojawili się mali aktorzy i po upewnieniu się, że wszyscy goście dotarli na miejsce, rozpoczęli swój występ.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy
w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role,
a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają dobre wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie.

Kończąc część artystyczną, wszystkie wnuczęta wspólnie zaśpiewały „Sto lat”.

Po części artystycznej przyszedł czas na bal. Tutaj „pałeczkę dowodzenia” przejęły dziewczyny z klas 8, które zaprosiły wszystkich gości do wspólnej zabawy.

Z głośników popłynęły największe hity i na parkiet wnet ruszyły piękne pary-wnuczęta ze swoimi babciami i dziadkami. Atmosfera uroczystości była wspaniała i

chętnych do zabawy nie brakowało! Trzeba przyznać, że to zasługa naszych wodzirejek, które przygotowały ciekawe zabawy i wciągające układy choreograficzne.

Goście nie żałowali pochwał dla dzieci, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie i Babcie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej.

Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę z zadowoleniem i serdecznymi podziękowaniami za wszystko.

A nam pozostaje tylko zaprosić do oglądnięcia małej galerii zdjęć z balu.

Skip to content