IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 04.10.2019 r.
Blisko 6 tysięcy szkół, z 33 krajów, wśród nich także i nasza, wzięło udział w akcji edukacyjnej prowadzonej na całym świecie, mającej na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki podczas zabaw: „ Egzamin pisemny”, „Kaboom”, „Sokole oko”, „Wieża”, „Łapki”. Większość uczestników brała udział we wszystkich konkurencjach.

„Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana podczas krótkich egzaminów. Jedenaścioro uczniów z klasy 6 „b”, utworzyło specjalne Komisje. Zaopatrzeni w losy przepytywali swoich kolegów oraz przeprowadzali zawody. Egzaminatorzy zaprosili do wspólnej zabawy 12 klas od IV do VIII.

Cała akcja trwała przez 6 godzin lekcyjnych i wyłoniła wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dziękuję za pracę Egzaminatorom i Asystentom, zaś wszystkich uczniów zapraszam na kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Koordynator akcji : Alicja Brzozowska

Skip to content