Dzień Patrona

Dnia 28 października 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej w Cybince po raz kolejny obchodzili Dzień Patrona Szkoły – Bolesława Chrobrego.

Już od samego rana na szkolnych korytarzach pojawili się królowie, królewny, księżniczki i dzielni rycerze. Najważniejsze wydarzenia odbyły się po drugiej przerwie na hali sportowej. Obok  zabaw historycznych nie zabrakło też gier sportowych, ponieważ szkoła przystąpiła do programu „Szkoła promująca zdrowie”. Konkurencje sportowe przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego : Alicja Jasek, Krzysztof Dankowski i Artur Żarski.

   Uroczysty apel poprzedził konkurs wiedzy o patronie szkoły. W tym konkursie wzięło  udział 23 uczniów z klas IV-VIII . Wśród klas starszych największą wiedzą popisali się następujący uczniowie: Mateusz Grześkowiak, Gabriela Zając, Wiktoria Skalska i Joanna Bycka. W kategorii klas młodszych o swoim patronie najwięcej wiedzieli: Amelia Kościukiewicz, Barbara Kolendo, Jakub Grzelak i Martyna Kaczmarek.     W rywalizacji historycznej i sportowej klas największą liczbę punktów zdobyła klasa III c, na drugim miejscu uplasowały się klasy VI b i VI c, a trzecie miejsce zajęła klasa VIII a. Każda klasa bardzo ambitnie podeszła do wszystkich konkurencji, uczniowie wykonały plakaty i logo szkoły oraz w pięknych strojach wczuli się w epokę średniowiecznego dworu władców piastowskich. A różnica między pierwszą a ostatnią drużyną wyniosła 7 pkt. Punkty skrupulatnie podliczyła pani Edyta Karaś.  Wszystkim uczniom gratulujemy . Organizatorki : E.Barnuś i A.Czok

Skip to content