Dzień Europejski 2019

Dzień Europejski w szkole
Dnia 15 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Cybince odbył się Dzień Europejski. Wydarzenie przygotowały panie E. Barnuś i A. Czok. Spotkanie klas zostało zorganizowane z okazji 15 rocznicy wejścia Polski do struktur unijnych oraz obchodów Dnia Unii Europejskiej, który przypada 9 maja. Impreza szkolna rozpoczęła się od odegrania hymnu Unii Europejskiej „Ody do radości”.

Następnie prowadzący wydarzenie uczniowie Zuzia i Oskar, przedstawili krótką historię powstania Unii Europejskiej. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum losowali wcześniej jeden kraj, spośród państw członkowskich UE a następnie przygotowywali informacje o jego atrakcjach, fladze, symbolach, muzyce i tradycjach. Na obchodach Dnia Europy prezentowali swój kraj i jego walory. W drugiej części musieli wykazać się wiedzą na temat Unii Europejskiej, krajach członkowskich i drodze Polski do UE. Wśród klas młodszych najlepiej do rywalizacji międzyklasowej przygotowali się uczniowie klasy IV A, klasy IV C i klasy VI B. W kategorii klas starszych wspaniale zaprezentowały się klasy VIII A, VIII B, III B, III A, VII B i VIIC. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.