„Dzień z…”

    W poniedziałek w naszej szkole miał miejsce finał projektu „Dzień z …”. W kwietniu uczniowie klas IV –VIII i III gimnazjum opracowywali scenariusz dnia tematycznego poświęconego dowolnemu zagadnieniu polonistycznemu. Każdy mógł przedstawić swoje pomysły i pokazać, jak wyobraża sobie taki dzień w szkole. Spośród wszystkich scenariuszy nauczyciele poloniści wybrali dwa, które zostały w poniedziałek zrealizowane. Zwyciężył „Dzień ze słodką ortografią” adresowany do uczniów klas czwartych oraz „Dzień z mitologią” dla piątoklasistów.

„Słodką ortografię” stworzyli i realizowali Natalia Midor, Anna Zwolińska, Oskar Rabuliński, „Dzień z mitologią” to dzieło Darii Matuszewskiej, Natalii Rudakowskiej i Oliwii Florianowicz. W prace przygotowawcze włączyli się też inni uczniowie: Kamila Czulicka, Julia Wojtkiewicz, Wiktoria Samulska, Julia Filipiak, Nikola Hasiuk. Opiekunem projektu była pani Małgorzata Łuszczyk.