Wystawa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince

    W dniach od 14 do 17 maja 2019 r.  uczniowie Zespołu Szkół w Cybince mieli możliwość uczestniczenia w wystawie „Ojcowie Założyciele Unii Europejskiej” przygotowanej przez p. dyrektor E.Skórską. Wystawa została zorganizowana z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i świętowania Dnia Europejskiego w całej Wspólnocie.

    W spotkaniach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Pani dyrektor w ciekawy sposób przybliżyła młodzieży i dzieciom informacje o początkach Wspólnot Europejskich, symbolach , instytucjach ale przede wszystkich o wybranych postaciach działających na rzecz  integracji  europejskiej. Na wystawie nie zabrakło tak wielkich postaci jak Robert Schuman, Jean Monnet, Konrad Adenauer i z Polski Karol Wojtyła czy Józef Ratinger. 

    W drugiej części uczniowie odpowiadali na pytania przygotowane przez pracownika MGOK pana Romana Weryszko. W Euroquizie było wiele pytań poświęconych powstaniu Unii Europejskiej, krajom członkowskim, symbolom czy wejściu Polski do struktur unijnych. Większość uczniów bardzo dobrze poradziła z pytaniami zadawanymi przez p. Romana. W nagrodę otrzymali słodkie upominki.

    Wystawa zainteresowała wszystkich odwiedzających.   Zdjęcia wykonała Martyna Jakubiec z kl.III A