2 kwietnia jest Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu

2 kwietnia jest Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD). Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ, za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

Realizując projekt edukacyjny „Widząc świat inaczej”, uczniowie klasy 1b z wychowawcą i Panią Alicją Sobczak, włączyli się w globalną akcję i tym razem, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ukazując w ten sposób swą solidarność z osobami z autyzmem.

Była projekcja filmu, rozmowa, wyjaśnienia i warsztaty . Cała grupa posiłkowała się książką pani Agnieszki Kossowskiej „Duże sprawy w małych głowach”, które w sposób prosty i przystępny zobrazowały wszystkim sposób postrzegania świata przez osoby z autyzmem.