Dzień nowych technologii

Podczas dnia nowych technologii w edukacji uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum udali się do Urzędu Miejskiego w Cybince. Wzięli tam udział w zajęciach, które przybliżyły im przebieg sesji Rady Miejskiej.

Chętni uczniowie zasiedli na miejscach radnych. Po zapoznaniu się z obowiązującymi procedurami przeprowadzania obrad, zasadami głosowania i możliwością zabierania głosu postanowili na chwilę „pobawić się” w dorosłych. Mogli proponować tematy, które potem poddawali głosowaniu, zajmować stanowisko w ważnej kwestii wypowiadając się na mównicy oraz dyskutować. Zostali  poinformowani, że każda sesja jest nagrywana a transmisja jest na żywo oraz można ją obejrzeć w dowolnym momencie na BiP. Ponadto prowadzący uświadomił zarówno uczniów jak i obecnych nauczycieli, że w naszej gminie istnieje Biuro Obsługi Interesanta, które umożliwia dokonywanie wszelkich płatności lokalnych.

Uczniowie podeszli do zadania profesjonalnie. Wizytę potraktowali bardzo poważnie, a ich miny świadczyły o tym, że dała im ona wiele satysfakcji i uświadomiła, że praca radnego ma ogromny wpływ na społeczeństwo naszej małej ojczyzny.

                                                   Alicja Brzozowska, Beata Kędzierska