światowy dzień tabliczki mnożenia

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 29.09.2017.
 
Blisko 4 tysiące szkół, wśród nich także i nasza, wzięło udział w akcji edukacyjnej prowadzonej na całym świecie, mającej na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
 

„Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana  podczas krótkich egzaminów. Trzynaścioro uczniów z klasy 7 „a”, utworzyło specjalne Komisje. Zaopatrzeni w losy  przepytywali swoich kolegów oraz przeprowadzali zawody.  Egzaminatorzy zaprosili do wspólnej zabawy 14 klas od III do VII.
Dla 69 najmłodszych uczestników przygotowano łamigłówki, kolorowanki oraz przeprowadzono zabawę ‘Królowa skakanki”.
Uczniowie klas IV – VII mogli wykazać się znajomością tabliczki podczas zabaw: „Losy”, „Królowa skakanki” oraz „Piłkarz matematyk”. Większość uczestników brała udział we wszystkich konkurencjach. Nie łatwo było zostać piłkarzem matematykiem, spośród 135 uczniów tyko 7 wykazało się znajomością tabliczki ale również celnością strzałów na bramkę. „Królowa skakanki” nie sprawiła aż tak wielu trudności. Do tej konkurencji przystąpiło 161 uczniów, zaś 77 uzyskało maksymalną ilość punktów.  Dużą popularnością cieszyły się losy do których podchodzono 393 razy. Cała akcja trwała przez 5 godzin lekcyjnych i wyłoniła wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dziękuję za pracę Egzaminatorom zaś wszystkich uczniów zapraszam na kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Koordynator akcji Alicja Brzozowska.